Z jakimi kolorami kojarzy wam się zima? Kolorowanka z najzimniejszą porą roku w roli głównej pomoże odpowiedzieć na to pytanie! Odpowiedź może was zadziwić!

Biel, biel, biel oraz biel? Czy to jedyna barwa, którą może nas zachwycić zima? Kolorowanka poświęcona tej przepięknej, zdaniem wielu, porze roku pomaga dzieciom w odkrywaniu tego, co w zimie nieoczywiste – całej palety barw, która towarzyszy tej wyjątkowej porze roku.

Kolorowa zima – kolorowanka, która pobudzi wyobraźnię dziecka

Nie tylko biel, a więc co poza tym? Przede wszystkim, biel w tysiącach odcieni. Czasami kremowa, czasami szarawa, czasami z odcieniem pomarańczowym lub różowym, jeśli ozłocą ją promienie słońca w mroźny dzień. Biel jakże często ma odcień błękitu, gdy odbija się w niej niebieskie niebo. Może też być wówczas blado seledynowa albo zielonkawa. Ale czy biel w różnych kolorach to jedyne kolory, którymi może pochwalić się zima? Kolorowanka z najzimniejszą porą roku w roli głównej pomoże dzieciom odkryć ukryte często i nieoczywiste barwy zimy.

Zwierzęta upiększają zimowy krajobraz

Śnieg, owszem, sam w sobie jest biały, ale za to wszystko, co się na nim pojawia może zachwycić swoimi kolorami, odcinającymi się od białego, zimnego i monotonnego tła! Jak gorąca wydaje się wówczas czerwień brzuszków gili! Jak dumnie lśnią niebieskie pióra zimorodków! Jak pięknie prezentują się czerwone jabłka i pomarańczowe owoce jarzębiny, które zostały na gałęziach na białym tle. Rude futro lisa na tle białego puchu wydaje się jeszcze bardziej lśniące. A szarości wilków tworzą całą symfonię barw na śnieżnobiałej powłoce śnieżnej. Ta mroźna pora roku ma więcej kolorów niż może nam się wydawać!

Wesoła zima

Ileż wspaniałych barw ma nam do zaoferowania z pozoru monotonna zima! Kolorowanka z zimą w głównej roli może nad zaskoczyć i przyprawić o zawrót głowy. Poszukajmy wspólnie z dziećmi barw, którymi może zachwycić nas najzimniejsza pora roku. Być może dzięki temu wyda ona nam się bardziej przyjazna? Z pewnością z kolorowanką łatwiej będzie przetrwać długie zimowe wieczory.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>