O Star Wars powiedziano i napisano już prawie wszystko! Znacie bohaterów tego serialu, czytaliście jego niezliczone recenzje… Ale czy wiedzieliście, że na rynku dostępne są także i kolorowanki Star Wars?

Ta wiadomość może wielu z was zaskoczyć, wielu także podekscytować! Czyż nie przyjemnie byłoby spędzić wieczór ze wspaniałymi bohaterami kultowej serii filmowej? Ileż razy można oglądać ten sam film! Z pomocą wszystkim wielbicielom kultowej serii filmowej przychodzą kolorowanki Star Wars, które mogą ukoić ich tęsknotę za postaciami z kultowych filmów, przynosząc odpoczynek i relaks.

Jak wymyślić wszechświat

Przypomnijmy. Star Wars to seria filmów z gatunku fantasy i science fiction stworzonych przez George’a Lucasa. Pierwotnie miała być trylogią filmową (1977–1983), w latach 1999–2005 wróciła jednak z triumfem na ekrany w trzech nowych filmowych odsłonach, opowiadających o wydarzeniach sprzed początku pierwszej trylogii. Jak się okazało, fanom trzy filmy zdecydowanie nie wystarczą. Chcą więcej! Na sklepowych półkach znaleźć można zatem komiksy, książki, serie internetowe, wszelkiego rodzaju produkty z uwielbianymi bohaterami, a nawet… kolorowanki Star Wars!

Sześć filmów i co dalej?

Kolejny odcinek legendarnej serii zaplanowany został na rok 2022 r. Jak skrócić sobie oczekiwanie na nową odsłonę kultowego cyklu filmowego? Być może kolorowanki Star Wars okażą się idealnym panaceum? Akcja kolejnych filmów ma miejsce „dawno temu, w bardzo odległej galaktyce”. Wszechświat stworzony przez George’a Lucasa pojawił się w różnych wcieleniach: to powieści, komiksy, gry wideo, seriale, a także kolorowanki Star Wars. Historia wydaje się nie mieć końca!

Kto za tym stoi?

Świat Gwiezdnych Wojen jest inspirowany wieloma dziełami kinematograficznymi (seriale, kino zachodnie, japońskie) i literackimi (wymieńmy choćby takich autorów jak Edgar Rice Burroughs, Frank Herbert, Joseph Campbell, Isaac Asimov, J.R.R. Tolkien) i fakty historyczne. Z kolei koncept George’a Lucasa wywarł piętno na całym pokoleniu reżyserów i przyczynił się do powstania nowych technik w kinematografii – w dziedzinie edycji, efektów dźwiękowych i efektów specjalnych. Uniwersum Star Wars ma dużą społeczność fanów, którzy wyrażają swoje uwielbienie na różne sposoby – nawet tak oryginalne, jak kolorowanki Star Wars!

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>