Kolorowanki, których tematem jest natura, dostarczają dzieciom niesamowitych wrażeń związanych z działaniami twórczymi, a także, pośrednio, kształtują ich kreatywność oraz przyczyniają się do przyswojenia wiedzy na temat przyrody. Dorosłym z kolei mogą dostarczyć wielu wspaniałych chwil wytchnienia i relaksu.

Cztery pory roku to temat wprost uwielbiany przez artystów. Zmieniająca się wraz z upływem czasu przyroda może dostarczyć wspaniałej inspiracji, jeśli tylko potrafimy świadomie doświadczać bogactwa wrażeń, które towarzyszą przemianom w przyrodzie.

Lato, jesień, zima, wiosna – kolorowanka dla miłośników przyrody

W zaobserwowaniu zmian zachodzących w krajobrazie, oprócz obserwacji przeprowadzanych przez dzieci samodzielnie w plenerze, mogą pomóc wszelkiego rodzaju zabawki dydaktyczne, które pozwolą najmłodszym poznać i przyswoić sobie piękno i specyfikę poszczególnych pór roku, takich jak lato, jesień, zima i wiosna. Kolorowanka poświęcona kolejnym porom roku będzie więc wspaniałą okazją, żeby przypomnieć sobie feerię kolorów, które zdobią krajobraz wraz ze zmieniającymi się porami roku i samodzielnie je otworzyć.

Feeria barw

Czy którykolwiek malarz albo rysownik odważyłby się stanąć w szranki z największym z artystów – naturą? Wszystkich zachwycą żywe barwy jesieni, jej żółcie, czerwienie, amaranty i szmaragdowe zielenie. Ktoż przeszedłby obojętny wobec pastelowych róży i rozświetlonych słońcem błękitów, jakimi pyszni się wiosna? Kolorowanka poświęcona porom roku może okazać się prawdziwym wyzwaniem dla wszystkich, którym zależy na tym, by nadawać za każdym razem artystyczny wyraz kolorowanym przez siebie obrazom.

W naturze i w kolorze

Odtworzenie barw poszczególnych pór roku to niełatwe zadanie! Jakimi kolorami olśniewają lato, jesień, zima, wiosna? Kolorowanka poświęcona porom roku może okazać się wyzwaniem, szczególnie, jeśli zależy nam na tym, aby nie tylko odwzorować poprawnie barwy związane z daną porą roku, ale dodatkowo nadać obrazowi zindywidualizowany charakter.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>